Informacje techniczne:

  • Powierzchnia działki: 149.881 m²
  • Powierzchnia całk. hal etap I: 6.020 m² (całość 37.200 m²)
  • Powierzchnia całk. części socialno-biorowej – etap I: 1.300 m² (całość 6.500 m²)
  • Ilość miejsc postojowych: 608
  • Ilość możliwych miejsc postojowych TIR: 17
  • Instalacja fotowoltaiczna na dachu o łącznej mocy 215 kWp
  • 10 turbin wiatrowych pionowej osi obrotu o łącznej mocy 28 kW

Opis projektu: 

W związku z obserwowanym rosnącym zainteresowaniem firm gotowymi halami na wynajem, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpoczęła inwestycję polegającą na budowie niskoemisyjnych, nowoczesnych hal produkcyjnych wraz zapleczem socjalno – biurowym pod wynajem dla sektora MŚP. Hale zrealizowane zostaną w technologii zeroemisyjnej i będą wpisywały się w politykę zrównoważonego rozwoju Spółki. Zaletą tego rozwiązania, szczególnie dla przedsiębiorców z segmentu MŚP, jest brak konieczności angażowania własnych środków w budowę hal produkcyjnych przy wykorzystaniu leasingu maszyn i urządzeń oraz bardzo krótki okres zwiększenia mocy produkcyjnych przy minimalizacji zaangażowania środków własnych.

Realizowany przez PSSE projekt zakłada budowę modułowych hal produkcyjno-magazynowych wraz zapleczem socjalno–biurowym i własnym OZE dla sektora MŚP w Grudziądzu na powierzchni ok. 15 ha. System modułowy pozwoli na wydzielanie dla poszczególnych najemców segmentów o powierzchni od 1,5 do 9,5 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja będzie realizowana w V etapach, stopniowo zwiększając powierzchnie do wynajęcia. 

Oferta wynajmu hal jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą działać elastycznie, co jest szczególnie ważne, gdy działają w branży, która podlega dynamicznym zmianom rynkowym. Budowa hal przyczyni się do tworzenia nowych ekosystemów przedsiębiorczości nastawionych na budowanie sieci powiązań mających na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie zarządzanym przez PSSE.

Kontakt: 
tel. 58 740 43 00