• 04CZE 2024

  • Sektor BSS i branża elektroniczna w Strefie Ekonomicznej | PSSE | GPN-T| Pomoc publiczna | Nowe Technologie

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie dedykowane przedsiębiorcom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz branży elektronicznej.

Spotkanie odbędzie się 4 czerwca od godziny 11:00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 📅📍.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione nowe zasady funkcjonowania stref ekonomicznych, w tym możliwość zwolnienia z podatku dochodowego dla przedsiębiorców niezależnie od lokalizacji i wielkości firmy 💼📊.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu (BSS / SSC / IT) jest kluczowy dla rozwoju pomorskiej gospodarki,  a sytuacja geopolityczna oraz rozwój wysokich technologii niewątpliwie sprawia potrzebę jeszcze większych inwestycji w branżę elektroniczną.

W ramach nowych inwestycji możesz dostać zwolnienie z podatku dochodowego (PIT lub CIT) na 14 lat 📈🌍 z tytułu wydatków na najem powierzchni biurowej, budowę swojego software House lub zakładu produkcyjnego i ich wyposażenie czy nawet ze względu na 2-letnie koszty pracy nowych pracowników.

Podczas naszego spotkania, oprócz możliwości na zwolnienie z podatku dochodowego oraz wejścia w strefę ekonomiczną, dowiecie się jak nowoczesne technologie informatyczne mogą wspierać efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem od firmy Solemis. Dodatkowo zapoznacie się z ofertą wsparcia dla firm z sektora MŚP przygotowaną przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny.  Nasi specjaliści przybliżą założenia Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych, który oferuje dostęp do specjalistycznych usług opartych na najnowszej wiedzy, doświadczeniu i technologii, a także projektu Molanote oraz Tripolis.

Przedstawimy również globalną organizację SEMI, zrzeszającą firmy i instytucje z branży elektronicznej na całym świecie. Dzięki SEMI przedsiębiorcy mogą nawiązać kontakty biznesowe na globalnym poziomie oraz uczestniczyć w międzynarodowych targach branżowych. Kolejna europejska edycja targów SEMI odbędzie się w listopadzie 2024 roku – szczegóły omówimy na spotkaniu 👀🚀.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła także cztery Centra Programowania Robotów Przemysłowych, z których jedno znajduje się w Gdańsku.

Po wydarzeniu serdecznie zapraszamy na wizytę studyjną do naszego CPRP, gdzie będzie można zobaczyć na własne oczy jak wspieramy edukację i tworzymy przestrzeń do rozwoju nowych talentów 🤖🏭.

 

Agenda wydarzenia znajduje się w załączeniu 📱🔲.

Do zobaczenia !

 

Formularz rejestracji na wydarzenie

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych 

Zapisz mnie na wydarzenie