Realizując projekty KMB GRUPA zajmuje się optymalizacją w obszarze rozwiązań energetycznych dostarczając usługi z zakresu automatyki budynkowej, systemów BMS. 

Firma KMB GRUPA wywodzi się z obszaru automatyki przemysłowej (powstała około 27 lat temu), od ponad 17 lat zajmuje się i wyspecjalizowała się w automatyce budynkowej i systemach BMS. Naturalnymi „pierwszymi” klientami z obszaru automatyki, byli klienci przemysłowi. Jednakże przez lata doświadczeń KMB GRUPA działa nie tylko w przemyśle (np. BSH-Bosch, LG, 3M, Castorama, Cargill), ale również w innych obszarach (np. Galeria Wroclavia, Dworzec Łódź Fabryczna, Szpital DCO we Wrocławiu). KMB GRUPA chciałaby współpracować najlepiej z firmami, które realizują projekty w Polsce, w szczególności w lokalizacjach (Wrocław, Łódź, Warszawa), jak również świadczyć usługi na bliski geograficznie rynek zagraniczny (np. Niemcy, Czechy). Realizując swoje usługi jesteśmy przygotowani do wsparcia i współpracy z inwestorami, biurami projektowymi oraz generalnymi wykonawcami, od momentu koncepcji, poprzez etap projektowania, wykonawstwa, aż po realizowanie usług tzw. posprzedażnych t.j. utrzymywanie automatyki budynkowej i systemów BMS dla danych obiektów.  

Od początku działalności w 1996 roku kierujemy się tymi samymi zasadami: starannie dopasowujemy nasze usługi do potrzeb klientów i zapewniamy najwyższej jakości rozwiązania. Dostarczamy produkty i usługi, które sprawiają, że budynki są bezpieczniejsze, bardziej opłacalne i łatwiejsze w zarządzaniu. Pomagamy inwestorom, właścicielom, pracownikom i użytkownikom budynków wydobyć jak najwięcej korzyści z ich otoczenia. Potrzeby miast i budynków szybko się zmieniają, dlatego KMB GRUPA dostarcza wiodące technologie i usługi, aby sprostać wyzwaniom jutra. Systemy zarządzania budynkami projektowane przez KMB integrują urządzenia techniczne obiektu lub kompleksu obiektów w jedną centralną sieć oraz wykorzystują intuicyjne oprogramowanie do monitorowania, sterowania i automatyzacji ich pracy. Dzięki indywidulanemu podejściu do każdego klienta i instalacji nasze systemy projektowane są optymalnie do potrzeb zamawiającego. Dobrze zaprojektowany system BMS, to gwarancja prawidłowego zarządzania obiektem, optymalizacji kosztów oraz prewencji i szybkiej reakcji na niepożądane zdarzenia, jak również spełnienie wymagań odnośnie tzw. certyfikacji budynków oraz wymagań wynikających z dyrektywy (CSRD) o raportowaniu ESG. Posiadamy wieloletnie doświadczenie projektowe oraz wdrożeniowe w obiektach użyteczności publicznej (np. Dworzec Łódź Fabryczna), szpitalach, fabrykach oraz galeriach handlowych, każdy kolejny obiekt to kolejne wyzwanie dla naszych inżynierów.

Więćej informace o KMB GRUPA:

 

Kontakt:

Paweł Buczak
Dyrektor Operacyjny
tel.  +48 698 504 330