• 11CZE 2024

  • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniona za rozwój regionu i tworzenie wysokich standardów pracy

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) została uhonorowana nagrodą Porta In Posterum Pracodawców Pomorza za działalność Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wspierającego wzrost gospodarczy regionu oraz rozwój przedsiębiorczości. Dodatkowo, Spółka otrzymała wyróżnienie w konkursie Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2023, potwierdzając swoje zaangażowanie w tworzenie wysokich standardów pracy i wspieranie lokalnej gospodarki.

Nagroda Porta In Posterum, przyznawana przez Pracodawców Pomorza, jest wyrazem uznania dla organizacji, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i innowacyjnego regionu. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki działalności Gdańskiego Parku Naukowo - Technologicznego, skutecznie realizuje te cele, tworząc sprzyjające warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacji w województwie pomorskim.

- Jestem dumny, że Gdański Park Naukowo – Technologiczny jest częścią Strefy i jako jedna Spółka możemy działać na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dzięki zastosowanym mechanizmom wsparcia takim jak inkubator technologiczny, Space4Makers, Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, czy programom akceleracyjnym tworzymy atrakcyjne warunki rozwoju innowacyjnych pomysłów zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku gospodarczym - powiedział Radosław Wika Dyrektor Działu Parków Naukowo – Technologicznych PSSE.

Ponadto, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zdobyła wyróżnienie w konkursie Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2023. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na zaangażowanie Strefy w tworzenie wysokich standardów pracy oraz dbanie o rozwój zawodowy swoich pracowników. Organizacja oferuje szeroki wachlarz szkoleń, programów rozwojowych oraz licznych benefitów, co przekłada się na wysokie zadowolenie i lojalność pracowników.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z otrzymanych wyróżnień, które są dowodem na skuteczność naszych działań i zaangażowanie w rozwój regionu oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że będziemy kontynuować nasze działania na rzecz wspierania wzrostu gospodarczego oraz rozwijania przedsiębiorczości w województwie pomorskim i kujawsko - pomorskim – mówi Błażej Konkol Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje kontynuować i rozszerzać swoje działania, aby jeszcze bardziej wspierać lokalną gospodarkę i przedsiębiorców. W planach jest rozwijanie programów wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, realizacja programów akceleracyjnych dla startupów oraz promocja regionu na arenie narodowej i międzynarodowej. Spółka zobowiązuje się również do dalszego podnoszenia standardów pracy i dbania o rozwój zawodowy swoich pracowników.