• 29MAJ 2024

  • Pomorska SSE ma nowego wiceprezesa. Został nim Błażej Konkol

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. ma nowego Wiceprezesa Zarządu. Został nim Błażej Konkol. Nowy szef PSSE planuje dalsze wzmocnienie pozycji Spółki oraz wdrożenie projektów, które przyniosą korzyści zarówno przedsiębiorcom jak i regionalnej gospodarce. 

Z wykształcenia ekonomista. Karierę zawodową rozpoczął w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. W latach 1999 - 2024 pełnił funkcję Wójta Gminy Trąbki Wielkie. Przez ten czas Gmina rozwinęła się w wielu obszarach, zarówno pod względem gospodarczym, kulturalnym jak i społecznym. Od 2005 roku pełni także funkcję Prezesa Związku Gmin Pomorskich, czyli najstarszego i największego w województwie pomorskim związku zrzeszającego jednostki samorządu terytorialnego. Z jego inicjatywy Związek bierze czynny udział w licznych konsultacjach ustaw dotyczących najważniejszych wyzwań samorządów.

- Swoje dotychczasowe doświadczenie planuję wykorzystać do tworzenia dialogu pomiędzy biznesem a samorządem, co przyniesie obopólne korzyści i wzmocni nasz region. Tworzenie nowych miejsc pracy, czy realizacja projektów zwiększających konkurencyjność, jest możliwe dzięki współpracy, która prowadzi do zrównoważonego rozwoju. Ponadto regularny kontakt między biznesem a samorządem umożliwi szybkie identyfikowanie i rozwiązywanie wyzwań, które mogą wpływać na jakość działalności przedsiębiorstw, a także jakość pracy i życia mieszkańców województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego – mówi Błażej Konkol Wiceprezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Błażej Konkol w czasie pełnienia funkcji Wójta Gminy Trąbki Wielkie został uhonorowany licznymi odznakami i nagrodami, między innymi Brązową, Srebrną oraz Złotą odznaką za zasługi dla OSP, Brązowym Krzyżem Zasług Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem za Zasługi dla Powiatu Gdańskiego, Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego oraz Statuetką Gryfa Pomorskiego nadaną przez Sejmik Województwa Pomorskiego. Ponadto został doceniony za zasługi dla Policji.

- Realizacja celów biznesowych musi iść w parze z troską o dobro społeczne, środowisko naturalne oraz odbiorców zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dlatego
w dalszym ciągu będziemy realizować projekty mające na celu transformację energetyczną i wspierać najbardziej potrzebujących. Samo funkcjonowanie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie zmieni się. Zależy mi, aby spółka działała jako jeden zespół i wszyscy identyfikowali się z jej celem -
dodaje Błażej Konkol.