• 05PAZ 2022

  • Chcę tu inwestować

Gdyński Trefl rocznie produkuje 30 milionów różnych produktów i wciąż się rozwija. 

Grupa Trefl z Gdyni sprzedaje swoje puzzle, gry planszowe i zabawki premium do przeszło 60 krajów. Skala jest olbrzymia - rocznie produkuje 30 milionów różnych produktów. Firma realizuje ambitne plany. Wkrótce rozpocznie kolejną inwestycję - budowę nowego centrum logistycznego w Rumi w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

W kolejnym odcinku naszej serii "Chcę tu inwestować" przybliżamy gdyńską firmę Trefl, która jest jednym z największych na świecie producentów puzzli. Dzięki wyobraźni autorów powstają tu fascynujące bajkowe historie, dziecięce gry i zabawy, ale także globalne przedsięwzięcia. W skład Grupy Trefl wchodzą przedsiębiorstwa o różnym profilu - produkcyjno-handlowe, mediowe oraz spółki sportowe. Firma ciągle się rozwija realizując swoje plany.

Nowe centrum logistyczne

Plany mamy bardzo ambitne - poprzez rozwój na rynkach międzynarodowych, nowe kategorie produktowe, stąd potrzeba powstania centrum logistycznego, które będzie bardzo pomocnym narzędziem w realizacji naszych planów - mówi Jacek Behnke, prezes Zarządu Trefl S.A. - Klienci oczekują od nas dużo, dużo więcej niż dawniej. Grupa Trefl to taki konglomerat firm, który sprzyja szeroko pojętej rodzinnej rozrywce, edukacji, także ekologicznej i sprzyja rozwojowi.

Zaplecze magazynowe stanowi kluczowy element w logistyce każdej firmy. Trefl dysponuje już magazynem wysokiego składowania produktów.

Magazyn posiada pięć i pół tysiąca miejsc paletowych. Jego powierzchnia to 6 tys. m kw. W Rumi planujemy dużo większą inwestycję - chcemy wybudować magazyn o powierzchni 20 tys. m kw., w którym zmieścimy 30 tys. miejsc paletowych. W IV kwartale br. dokonamy już wyboru generalnego wykonawcy i od przyszłego roku rozpoczniemy budowę nowego centrum logistycznego - mówi Jan Iwanowicz, dyrektor Produkcji i Logistyki Trefl S.A.

Ta inwestycja będzie dobrym punktem do dalszego rozwoju firmy. Wartość planowanych wydatków inwestycyjnych związanych z centrum logistycznym w Rumi wyniesie przeszło 113 mln złotych, z czego 80 mln zostanie wykonane do roku 2026 r., a 33 mln do końca roku 2031. Firma Trefl otrzyma wsparcie z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w wysokości 34 mln zł. Pozwoli ono m.in. na zwiększenie liczby zatrudnienia.

Dla małych i dużych przedsiębiorców

Wsparcie w formie zwolnienia z podatku dochodowego, który oferuje PSSE jest skierowane zarówno do takich firm jak Trefl, ale również do mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego, muszą spełnić kryteria ilościowe oraz kryteria jakościowe - mówi Paula Tęcza, specjalista ds. pozyskiwania inwestorów PSSE. - Kryteria ilościowe są to minimalne nakłady inwestycyjne, które należy ponieść w związku z inwestycją. Kryteria jakościowe wiążą przedsiębiorcę z lokalnym otoczeniem gospodarczym, np. poprzez współpracę ze szkołami branżowymi, ale również wspierają pracowników, poprzez np. oferowanie im dodatkowych świadczeń. Proces aplikowania nie jest skomplikowany, a przy dodatkowych korzyściach, które oferujemy, warto skorzystać z naszej propozycji.