• 04PAZ 2021

  • Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ze wsparciem Polskiej Strefy Inwestycji

Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego sp. z o.o. (WZPOW) dołączyły do grona inwestorów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Korzystając ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji firma zainwestuje ponad 79 mln zł w zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w Kwidzynie. W ramach projektu powstanie 39 nowych miejsc pracy.

WZPOW działa w branży spożywczej. Zajmuje się przede wszystkim produkcją mrożonek warzywnych (w tym dań gotowych w postaci zup mrożonych) oraz wyrobów konserwowych z warzyw i owoców. Planowana inwestycja dotyczy zwiększenia mocy produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez inwestycję ingerującą we wszystkie etapy realizowanych procesów produkcyjnych oraz rozbudowę niezbędnej infrastruktury wspomagającej,

Spółka planuje wdrożyć rozwiązania technologiczne istotnie wpływające na poprawę efektywności energetycznej prowadzonej działalności, w tym m.in. reorganizacje produkcji, wdrożenie do produkcji elementów gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystania OZE - poza fotowoltaiką także biogazownia na odpady poprodukcyjne z wykorzystaniem ciepła odpadowego do produkcji ciepłą i chłodu w tzw. trigeneracji. .

Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego to przedsiębiorstwo z kapitałem polskim, które funkcjonuje w obecnej lokalizacji od lat 40-tych XX w. Projekt realizowany w ramach decyzji o wsparciu nie tylko przyczyni się do zwiększenia skali prowadzonej działalności, ale pomoże także firmie skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych.