Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 25.04.2016

Zezwolenie na inwestycję w Podstrefie Piła

Firma PellasX sp. z o. o. spółka komandytowa otrzymała  w dniu 21 kwietnia br. zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pile (woj. wielkopolskie).

Spółka PellasX  to firma z branży  zaawansowanych technologii systemów grzewczych.  Profil  jej działalności został oparty na doświadczeniu spółki-matki ISOL, która zajmowała się technologiami grzewczymi od ponad 15 lat. To w firmie ISOL powstały pierwsze palniki na pellet, a w wyniku dużego rozwoju postanowiono oddzielić gałąź w postaci branży grzewczej od pozostałej jej działalności. Obecnie Pellas X sp. z o.o. spółka komandytowa jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które produkuje palniki na biomasę pod marką Pellas X. Do dnia dzisiejszego wszystkie produkty są projektowane oraz produkowane w zakładzie w Pile, gdzie firma posiada kompetentny i niezawodny zespół konstruktorów oraz inżynierów.

Na terenie Strefy, w ramach zezwolenia firma zbuduje zakład produkcyjny palników na pellet wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi i infrastrukturą. Planowane jest uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej, którą tworzyć bedą maszyny: laser tnący, robot spawalniczy, znakowarka laserowa, laser do rur i profili, prasa mimośrodowa, centrum tokarskie, ostrzałka do grotów itp. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31.12.2018 r.