Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 20.09.2017

Za nami finał I rundy akceleratora kosmicznego

Siedem młodych firm technologicznych zaprezentowało stworzone w ramach akceleratora kosmicznego projekty na organizowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o., Demo Day programu Space3ac Intermodal Transportation, który 19 września 2017 roku odbył się w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym.

Wykorzystujące techniki i dane satelitarne młode startupy technologiczne przez całe lato uczestniczyły w akceleratorze pracując nad swoimi projektami. Ich działania wspierało ponad 40-stu mentorów i ekspertów. Każdy z projektów jest odpowiedzią na konkretne zapotrzebowanie jednego z dużych przedsiębiorstw sektora transportu intermodalnego zaangażowanych w akcelerator: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Instytut Morski i OT Logistics 

Demo Day rozpoczął się przywitaniem gości przez Pawła Lulewicza, wiceprezesa PSSE sp. z o.o. oraz Wojciecha Drewczyńskiego - Kierownika Projektu ScaleUP.  Następnie głos zabrali prelegenci: Frank Salzgeber, Szef Departamentu Transferu Technologii i Biura Inkubacji Biznesowej Europejskiej Agencji Kosmicznej, Marta Krywanis-Brzostowska, Market Innovation Officer z Europejskiej Agencji Nawigacji Satelitarnej, Michał Chwieduk z Biura Rozwoju i Innowacji, Agencji Rozwoju Przemysłu. Sesje popołudniową zamknęły obrad jury, które wyłoniły zwycięzców I rundy akceleratora Space3ac Intermodal Transportation. Poniżej lista nagrodzonych.

 

Lista nagrodzonych:  

- Nagroda Best Startup trafiła w ręce przedstawicieli: theConstruct
- Best Invention - za najlepsze wykorzystanie technologii/danych satelitarnych: BetterSolutions
- Best Pitch - najlepsza prezentacja inwestorska - dla: Spectator
- Nagroda specjalna GPNT: Full Fresh Air
- Wyróżnienie i symboliczne zaproszenie do rozmów z funduszem Black Pearls VC: theConstruct