Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 27.10.2016

VII Toruńskie Dni Kariery

W dniach 17-21 października odbyły się VII Toruńskie Dni Kariery „Pracownik na miarę XXI-go Wieku” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia. Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pani Aleksandry Jankowskiej.

Oficjalne rozpoczęcie VII Toruńskich Dni Kariery miało miejsce 17 października 2016 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Podczas tego dnia uczniowie szkół mogli wziąć udział w naukowym stand-up’ie, zwiedzaniu wystaw czy w premierze pokazu naukowego. Oprócz tego, uczniowie mieli możliwość porozmawiania na stoiskach z przedstawicielami przedsiębiorstw z Podstrefy Łysomice oraz mogli wziąć udział w szkoleniu w Mobilnym Centrum Szkoleń Mapei. Dodatkowo uczniowie, po uprzednim zgłoszeniu, mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu „Kreatywny biznes - Młodzi w akcji”, gdzie fundatorem nagród była Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. Celem konkursu było kreowanie przedsiębiorczej postawy, pobudzanie do niekonwencjonalnego działania, słowem pomysł na biznes na miarę XXI wieku. Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn. Każda z drużyn wykazała się kreatywnością, merytorycznym przygotowaniem oraz pełnym zaangażowaniem. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu.

W kolejnych Toruńskich Dniach Kariery Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. zorganizowała wizyty studyjne dla zainteresowanych Szkół w zakładach produkcyjnych w Podstrefie Łysomice. Podczas wizyt w zakładach Boryszew Tensho Poland sp. z o.o., UMC Poland sp. z o.o, Katarzynki Akcesoria Meblowe sp. z o.o oraz Poland Tokai Okaya Manufacturing  sp. z o.o uczniowie zapoznali się z historią i profilem przedsiębiorstwa, zwiedzili hale produkcyjne i magazynowe oraz mieli bezpośrednią możliwość porozmawiania z pracownikami fabryk.