Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 04.10.2017

Umacnianie relacji polsko - chińskich

PSSE w Chinach

Pomorscy przedsiębiorcy podsumowali dzisiaj w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym wizytę na 8. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Medycznej w Chinach (Taizhou), która odbyła się w dniach 15 - 17 września 2017 r. Współpraca PSSE – Chiny jest konsekwencją porozumienia podpisanego pomiędzy Pomorską Specjalną Strefa Ekonomiczną a China Medical City (CMC).

 

 Pomorscy przedsiębiorcy podziękowali za organizację wizyty na chińskich targach i pomoc w nawiązaniu relacji międzynarodowych. Dla firm Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz podmiotów kooperujących przygotowane zostały profesjonalne stoiska expo, spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz szereg wydarzeń towarzyszących. Specjalnie dla polskiej delegacji PSSE odbyło się szkolenie obejmujące aspekty prawne jak i praktyczne związane z ochroną praw własności intelektualnej (IPR) w Chinach ze szczególnym uwzględnieniem ochrony znaków towarowych i patentów.

 

W międzynarodowych targach CMC oprócz firm chińskich uczestniczyło ponad 380 firm z całego świata m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.