Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 21.11.2017

TriPOLIS - nowy projekt PSSE

Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Wiesław Byczkowski podpisali 17 listopada 2017 r. z wiceprezydentem Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą umowę na dofinansowanie projektu TriPOLIS w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, który Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zrealizuje z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Fundacją Gospodarczą.

 

TriPOLIS to projekt współpracy inkubatorów przedsiębiorczości i parków naukowo-technologicznych działających w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot i skupi się na czterech obszarach aktywności. Wdrożony zostanie zintegrowany system identyfikacji i analizy potrzeb. W ramach rozwoju infrastruktury podejmowane będą działania związane z budową platform informatycznych, unowocześnianiem sprzętu oraz z przygotowaniem kadry partnerów do realizacji nowych usług.

 

Projekt TriPOLIS przeznaczony jest dla firm działających w ramach inkubatorów przedsiębiorczości oraz parków naukowo-technologicznych i uzyskał dofinansowanie wysokości prawie 5,5 mln zł. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość całego projektu to blisko 8 milionów złotych. Zakończenie projektu przewidziane jest na maj 2020 roku