Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 06.06.2017

Start pierwszej rundy akceleracji w Space3ac Intermodal Transportation.

Osiem technologicznych zespołów rozpocznie w pierwszym tygodniu czerwca współpracę z dużymi przedsiębiorstwami z branży transportowej. Podczas Preparation Camp 31 maja, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym zakończyła się selekcja małych firm do pierwszej rundy programu Space3ac Intermodal Transportation, organizowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o.

 

Etap rekrutacji podmiotów do pierwszej rundy Space3ac został zamknięty pod koniec kwietnia. Ostatecznie, oceniający wybrali osiem zespołów do letniego kursu akceleracyjnego. Parkanizer i theConstruct przyporządkowane zostały Portowi  Morskiemu  w Gdańsku. Full Fresh Air, oraz  newMap będą współpracować z  Zarządem Portu Morskiego w Gdyni. Aż trzy projekty, SATIM Monitoring Satelitarny, Spectator oraz EVAPOL, połączyły siły z  Instytutem Morskim, a OT Logistics będą kooperowali z BetterSolutions. Dodatkowo, jeden z zespołów – Quotiss, został już teraz zaproszony do udziału w kolejnej rundzie programu, planowanej na drugą połowę roku.  

 

Akceleracja w ramach Space3ac będzie trwać w tej rundzie do końca sierpnia. Prace zespołów będą wykonywane w dużej części indywidualnie - przy współpracy z przemysłem lub Instytutem Morskim. W międzyczasie odbywać się będą spotkania, a na nich wykłady i warsztaty. W ramach Space3ac do Polski przyjedzie kilkunastu ekspertów z dziedziny praktycznego wykorzystania danych satelitarnych.

 

Space3ac Intermodal Transportation wesprze w dwóch rundach 20 pracujących z technologiami satelitarnymi firm, które w procesie akceleracji opracują rozwiązania dla dużych instytucji operujących w sektorze transportowym. Tymi dużymi podmiotami są dwa trójmiejskie porty, Instytut Morski oraz firma logistyczna OT Logistics S.A. Akcelerator udzieli wspieranym firmom wsparcia doradczego i eksperckiego oraz finansowego w wysokości nawet 200 tysięcy PLN na jeden projekt. Do zadań stojących przed uczestnikami będą należeć między innymi: stworzenie systemu monitoringu poziomu wody Morza Bałtyckiego, stworzenie systemu śledzenia kontenerów, stworzenie systemu detektorów pomiaru hałasu, zapylenia i emisji odorów na terenie portu, czy systemy lub aplikacje dla zarządzania ruchem.

 

Akcelerator Space3ac Intermodal Transportation jest inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy programu Start In Poland, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.