Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 25.08.2016

Start jesiennej Biznes Ligi Żeglarskiej

Rekordowa liczba 12 załóg będzie startować w jesiennej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. To już druga edycja tego przedsięwzięcia. W najbliższej edycji oprócz stałych bywalców ligi, pojawią się też nowe zespoły, m.in. Startup Venture GPNT, Energa, E-engineer czy Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Z uwagi na rekordową frekwencję załogi uczestniczące zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta została na dwa dni. Również finał będzie inny niż dotychczas, spotkają się w nim najlepsze zespoły obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu ostatnich regat.

- Tak dużą frekwencję osiągnęliśmy dzięki podjęciu współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która stała się głównym partnerem Biznes Ligi Żeglarskiej - podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator projektu. - PSSE rozpoczyna tym samym projekt Strefa Żeglarstwa, dzięki czemu ma popularyzować nasz piękny sport zarówno wśród mieszkańców, ale przede wszystkim wśród pomorskiego biznesu. 

Lista startowa:

Grupa I
1. Solvay
2. Energa
3. Polpharma
4. Startup Venture GPNT
5. E-engineer
6. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Grupa II
1. Sono Idoni Sailing Syndicate
2. Sanhaus Apartments
3. Eurocast
4. D.A.D - Informer Med.
5. Atena
6. Yacht Club Sopot

Udział załogi PSSE w tych prestiżowych regatach stanowi część nowej strategii polegającej na wsparciu przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną przedsięwzięć służących rozwojowi szeroko rozumianej gospodarki morskiej. Należy podkreślić, że regaty to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również okazja do spotkania przedstawicieli firm startujących w lidze, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Żeglarstwo to sport, który kładzie szczególny nacisk na sprawną współpracę załóg. Liczymy na to, że te dobre wzorce przeniesiemy do naszego życia zawodowego co zaowocuje licznymi projektami i ich sprawną realizacją przy współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o. o..

Imprezy Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się co dwa tygodnie w terminie od 28 sierpnia do 8 października. Szczegóły projektu można znaleźć na www.gscyachting.com