Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 22.11.2016

Pomorska SSE na pierwszym miejscu w konkursie Scale Up

Aż 10 firm, uzyska ok. 60 mln zł dofinansowania na realizację programów akceleracyjnych dla startupów. Pomorska SSE wraz z dwiema innymi instytucjami zdobyła pierwsze miejsce, otrzymując największość ilość punktów i najwyższą wysokość dofinansowania.

 

Pomorska SSE jest właścicielem Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który został powołany jako instytucja wspierająca nowoczesne i innowacyjne firmy na wczesnym etapie rozwoju. Obszarem tematycznym zaproponowanego programu Space3ac Intermodal Transportation będą techniki satelitarne dla transportu intermodalnego. W projekcie współpracować będą spółki skarbu państwa: Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku SA, Zarząd Portu Morskiego w Gdyni SA, C.Hartwig Gdynia SA i Instytut Morski w Gdańsku, a także Polska Agencja Kosmiczna.

Scale Up to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland zorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), którego celem jest łączenie i wykorzystywanie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.

O dofinansowanie ubiegało się 61 podmiotów. Reprezentanci startujący w konkursie akceleratorów oraz dużych przedsiębiorstw mieli możliwość osobistego zaprezentowania projektu w PARP. W panelach ekspertów, którzy oceniali projekty znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wsparcie przyznano tym akceleratorom, które w najwyższym stopniu spełniały kryteria konkursu. Przedstawiły nowatorskie rozwiązania, zaprezentowały profesjonalny plan rozwoju startupów objętych akceleracją oraz wykazały się doświadczeniem w podobnych działaniach.