Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 29.09.2017

Orange dołączył do Space3ac Intermodal Transportation

Na zdjęciu od lewej: Paweł Lulewicz - Wiceprezes PSSE sp. z o.o. , Piotr Muszyński - Wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji

Trwa nabór do drugiej rundy kosmicznego akceleratora. W piątek 29 września, umowę o partnerstwie w Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Orange Polska  i organizatora programu - Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z o.o.

 

Rekrutacja do Space3ac Intermodal Transportation rozpoczęła się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw - odbiorców ich rozwiązań - należą już: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia i PZU Lab. Nowym, występującym w roli Dużego Przedsiębiorstwa, partnerem programu został Orange Polska, który w akceleratorze będzie poszukiwał rozwiązań bazujących na wykorzystaniu danych i technik satelitarnych.

 

- Orange Polska od dawna stawia na innowacyjność. Testujemy i wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązania i trendy technologiczne, ale także inspirujemy ich powstawanie i rozwój, między innymi we współpracy z obiecującymi startupami w programie Orange Fab. Równie ważna jest dla nas dobra współpraca z innowatorami i samorządami regionalnymi. Podpisanie tej umowy to ważny krok w konsekwentnej realizacji naszej strategii. Dzięki partnerstwu liczymy na dotarcie do rozwiązań m.in. z obszaru Internetu rzeczy, wirtualnej rzeczywistości czy big data, które pomogą nam w realizacji potrzeb naszych klientów”. – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji.

 

Projekt pilotażowy „Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności.