Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 30.03.2016

Nowe zezwolenie w Podstrefie Chojnice

W dniu 30 marca br. Wiceprezes  Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. Pan Andrzej Marszk wręczył zezwolenie na prowadzenie działalności  w Strefie,  firmie Meblik sp. z o.o. z Chojnic (woj. pomorskie).

MEBLIK to producent mebli dziecięcych i młodzieżowych o unikalnych trójwymiarowo rzeźbionych wzorach. Firma gwarantuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i funkcjonalne oraz wysoką jakość wykonania, co sprawia, że jej meble cieszą się szerokim uznaniem zarówno w kraju jak i za granicą.

Na terenie Pomorskiej SSE w Podstrefie Chojnice MEBLIK planuje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z budynkiem socjalno-biurowym. Powstanie też plac manewrowy i parkingi.  Inwestycja przewiduje zastosowanie najnowszych proekologicznych rozwiązań mających na celu ochronę środowiska.  

W nowo powstałym i wyposażonym obiekcie produkowane będą meble w innowacyjnej technologii grawerowania 3D oraz druku cyfrowego, co wyróżniać je będzie trójwymiarowym wzornictwem. Uruchomienie nowego obiektu produkcyjnego umożliwi wprowadzenie odpowiednich reżimów technologicznych, co będzie skutkowało podniesieniem jakości produkowanych wyrobów, a co za tym idzie – podniesieniem konkurencyjności i ugruntowanie pozycji marki na rynku krajowym i zagranicznym.

Planowany termin zakończenia inwestycji  - 31.12.2021.