Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 25.09.2017

Młodzież odkrywa gdyńskie stocznie

Na zdjęciu: Bałtycki Port Nowych Technologii

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.  wraz z Miastem Gdynia zaprosiła   uczniów trzecich klas gimnazjów do odwiedzenia gdyńskich stoczni.  W dniu 28 września, od godziny 09.00,   grupa 225 gdyńskich gimnazjalistów odwiedzi jedną z czterech firm mieszczących się na zrewitalizowanych przez PSSE sp. z o.o. terenach dawnej Stoczni Gdynia. Uczniowie zwiedzać będą nabrzeża, doki i hale produkcyjne.

 

Cztery  firmy: Energomontaż - Północ Gdynia S.A., Stocznia Crist S.A., Stocznia Remontowa Nauta S.A. oraz Elcen włączyły się w promocję szkolnictwa zawodowego i zaproszą na wizyty studyjne młodzież z gdyńskich gimnazjów. Wspólna inicjatywa Miasta Gdynia oraz PSSE sp. z o. o. pomoże uczniom podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma ulotkę zawierającą krótkie informacje dotyczące zwiedzanych zakładów oraz gdyńskich szkół, w których można kształcić się w zawodach potrzebnych szeroko rozumianej gospodarce morskiej.  Ponadto w tzw. „Akwarium” na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii wysłuchają krótkiej prelekcji doradcy zawodowego.