Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 06.07.2017

Konferencja „Chiny – Hong Kong – Polska wobec inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku”

Na zdjęciu od lewej: Pan Amirali Nasir-Wiceprezydent Stowarzyszenia Prawników Hong Kongu, Pani Anna Grischenkova-Międzynarodowe Centrum Arbitrażu w Hong Kongu, Kinga Nowak-Borkowska- Dział Międzynarodowych Relacji Gospodarczych, Han Jun, Wiceprezydent Adwokatury Shenzhen, dr Marta Dargas-Draganik – Dyrektor Działu Międzynarodowych Relacji Gospodarczych, dr Wing-Hin Chung- Dyrektor Biura Promocji Hong Kongu InvestHK

W dniu 29 czerwca, w Gdańsku odbyła się konferencja współorganizowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku dotycząca możliwości współpracy gospodarczej z Chinami.

 

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o. -  dr Marta Dargas–Draganik – Dyrektor Działu Międzynarodowych Relacji Gospodarczych, która przedstawiła wyzwania w biznesowych relacjach z chińskimi partnerami oraz istotną rolę, jaką odgrywa współpraca polskich i chińskich prawników oraz Jarosław Szponarski z Działu Inwestycji Strefowych, który przedstawił aktywność PSSE na Nowym Jedwabnym Szlaku, w tym  projekt centrum logistycznego w Białej Podlaskiej. Strefę reprezentowali również: Jacek Formela – Dyrektor Działu Inwestycji Strefowych oraz Kinga Nowak-Borkowska z Działu Międzynarodowych Relacji Gospodarczych.

Podczas konferencji podpisane zostały porozumienia o współpracy pomiędzy Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku i adwokaturą w Shenzhen oraz Stowarzyszeniem Prawników z Hong Kongu. Serdecznie gratulujemy kolejnego kroku w zacieśnianiu polsko-chińskiej współpracy.