Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 06.09.2017

Kolejne zezwolenia w PSSE

W dniu 23 sierpnia br. wydane zostały dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podstrefie Solec Kujawski dla PPHU Polimer Sp. z o.o. i Exito Małgorzata Lubawy.

 

PPHU Polimer Sp. z o.o. powstała w 1998 r. i specjalizuje się w wytwarzaniu elementów z tworzyw sztucznych, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego, np. autobusy, pociągi, karetki, ciągniki rolnicze oraz  maszyny budowlane. Na terenie Podstrefy planowane jest wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego wraz z rozbudową parku maszynowego, który udoskonali oraz rozszerzy procesy produkcyjne w szczególności w zakresie technologii termoformowania. Wysokość nakładów nie może być niższa niż 4,6 mln zł a Inwestor jest zobowiązany do zatrudnienia co najmniej 4 pracowników.

 

Przedsiębiorstwo Exito Małgorzata Lubawy powstało w 1996 r. i dotychczasowym przedmiotem działalności była sprzedaż i konfekcjonowanie towarów służących do pakowania. Planowana inwestycja w Podstrefie ma na celu utworzenie nowego zakładu, który umożliwi dalszy rozwój firmy poprzez rozszerzenie działalności o produkcję folii polietylenowej.