Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 04.09.2017

Grupa LOTOS S.A. i PZU dołączają do Space3ac Intermodal Transportation

Na zdjęciu od lewej: Dariusz Gołębiewski - Wiceprezes Zarządu PZU Lab, Paweł Lulewicz - Wiceprezes Zarządu PSSE sp. z o.o. , dr Mateusz A. Bonca - Wiceprezes Zarządu Grupy Lotos SA

W poniedziałek 4 września, umowy o partnerstwie w Programie Space3ac Intermodal Transportation podpisali, z organizatorem - Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o., przedstawiciele Grupy LOTOS S.A i spółki PZU Lab należącej do Grupy PZU. Tym samym oba przedsiębiorstwa dołączyły do akceleratora, w którym współpracować będą z młodymi firmami. Zadaniem startupów będzie dostarczenie Partnerom Programu innowacyjnych rozwiązań stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe.


Space3ac Intermodalne Transportation wspiera startupy pracujące z technologiami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami dużych przedsiębiorstw. Nabór startupów do drugiej rundy akceleratora rozpoczął się 1 września.  Zakwalifikowanym zapewnia się wsparcie merytoryczne i finansowe oraz odbiorców opracowywanych przez nich rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast możliwość pozyskania innowacji pod konkretne zapotrzebowanie.

Bardzo się cieszymy, że dołączyli do nas tak duzi gracze jak Grupa Lotos i PZU, dzięki temu znacznie poszerzyliśmy ofertę naszego akceleratora. Współpraca kluczowych spółek Skarbu Państwa pozwala skutecznie wspierać młody polski biznes, a startupy mają w czym wybierać, jeśli chodzi o branżę, poziom złożoności projektów, czy ich dopasowanie do własnych kompetencji -  
powiedział po spotkaniu Paweł Lulewicz, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

 

Inicjatywa realizowana jest w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu Start in Poland, finansowanego ze Środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.