Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 04.10.2016

Flex uruchamia w Tczewie Flex Pulse™

Nasz inwestor Flex uruchamia w Tczewie Flex Pulse™ – innowacyjną platformę podnoszącą efektywność w ramach całego łańcucha dostaw

Dostęp do danych w czasie rzeczywistym – zarówno wskaźników wewnętrznych, takich jak stan zapasów, monitoring realizacji zamówień, dostaw i wysyłek oraz czynników zewnętrznych, wpływających na działalność polskiego oddziału korporacji zapewnia Flex Pulse™ – platforma uruchomiona właśnie w Tczewie.

Flex, wiodąca firma projektująca oraz produkująca inteligentne produkty dla dynamicznego i zintegrowanego świata, rozszerza swoją kompleksową ofertę, inwestując we Flex Pulse™ w Tczewie – mobilną platformę, opartą o liczne aplikacje i rozwiązania IT, w bezprecedensowy sposób wspierającą zarządzanie łańcuchem dostaw.

„Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie, pełnym nieoczekiwanych wydarzeń, nowatorskich technologii i modeli biznesowych. Dzisiaj, aby zwyciężać oraz zdobywać pozycję lidera na rynku, kadra menedżerska musi wykorzystywać inteligentne narzędzia i ekosystemy, a największym wyzwaniem jest sprawne zarządzanie zapasami oraz globalnym łancuchem dostaw. Flex Pulse™ jest odpowiedzią na to wyzwanie, ponieważ dostarcza nam dane, w większości w czasie rzeczywistym, które pozwalają na zminimalizowanie ryzyka i podniesienie efektywności w ramach naszego łańcuch dostaw, zarządzania zapasami, zamówieniami czy produkcją – mówi Andrzej Połojko, dyrektor generalny, Flex Tczew. 

W celu pełnego wykorzystania platformy Flex Pulse™, w parku produkcyjnym Flex’a w Tczewe uruchomione zostało Flex Pulse Center, gdzie analitycy, specjaliści i menedżerowie mogą w sposób interaktywny dokonywać przeglądu kluczowych danych, a w efekcie szybciej podejmować decyzje dotyczące działalności firmy. Dodatkowo, we Flex Pulse Center odbywają się spotkania z klientami oraz warsztaty, dzięki którym wzrasta efektywność wielu procesów w firmie. Centrum pozwala też na komunikację z innymi oddziałami firmy, posiadając systemy wideokonferyncyjne, platformę współpracy oraz komunikatory. Ułatwia to szybką reakcję na nieoczekiwane wydarzenia zewnętrzne, np. kataklizmy naturalne, które wpływają na procesy logistyczne w wymiarze globalnym.