Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 28.03.2017

Aleksandra Jankowska Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. uczestnikiem CEE Innovators Summit.

CEE Innovators Summit to międzynarodowy kongres, który odbywa się w Warszawie w dniach 27 – 28 marca br. z udziałem Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej. Wydarzenie jest okazją do prezentacji praktycznego wymiaru innowacyjności oraz miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy. Biorą w nim udział m. in. start-upy, organizacje pozarządowe zajmujące się innowacyjnością w naszym regionie Europy, szefowie działów R&D w dużych firmach poszukujących innowacji oraz przedstawiciele administracji publicznej z Państw V4.

Spotkanie otworzył wicepremier Mateusz Morawiecki, wśród prelegentów - gości specjalnych Kongresu znajdują się m. in. Pani Susan Wojcicki Prezes You Tube oraz Pani Mariana Mazzucato Profesor Ekonomii Innowacji i Wartości Publicznych, University College, Londyn, która mówiła o dużej roli, jaką powinno odgrywać państwo w rozwoju  innowacyjnej gospodarki. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys zaprezentuje raport dotyczący finansowania wysokiego ryzyka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. PFR w ramach programu „Start in Poland” tworzy największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformę inwestycji kapitałowych w innowacyjne spółki na wczesnym etapie rozwoju.

Końcowym akordem Kongresu będzie podpisanie Deklaracji Warszawskiej, w której premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej decydują się podjąć wysiłki na rzecz rozwoju innowacyjnej gospodarki w regionie.